Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018,bluza bramkarska z ochraniaczami

Czego dowiedzieliśmy się z Tygodnia La Liga 9

Po weekendzie 32 bramek i mnóstwa dramatu w hiszpańskim locie, Euan McTeartakes rzucił okiem na pięć głównych punktów rozmowy.
1. Sevilla musi zostać uznana za pretendenta do tytułu

W ten weekend Atletico Madryt jeszcze nie przegrał meczu, ale wszystko zmieniło się w Sanchez Pizjuan. Chociaż Real Madryt później wspiął się na szczyt stosu, zwycięstwo Sevilli uczyniło ich tymczasowymi liderami w La Liga, podkreślając ich imponujący początek epoki Jorge Sampaoli. Niewielu wierzyło, że wpływ Argentyny będzie tak znaczący na tak wczesnym etapie i że zaszczepi pragmatyzm obronny, zwłaszcza po wygranej 6-4. Sevilla od tego czasu uśredniła tylko jeden gol stracony na mecz i, zakładając, że się nie wypali, zdecydowanie znajduje się w tytułowej rozmowie.

2. Urazy mogą zniszczyć listopad Barcelony

Barcelona mogła uciec z Mestalli z niewielką wygraną 3: 2, ale poniosła kolejną poważną kontuzję przeciwko Walencji, a Andres Iniesta wykluczył od sześciu do ośmiu tygodni częściowe rozdarcie więzadła. Podobnie jak Iniesta, Luis Enrique nie będzie mógł również liczyć na Gerarda Pique, Jordiego Albę, Rafinha Alcantara i Ardę Turan w najbliższej przyszłości. W związku z tym strona katalońska może mieć trudny listopad przed sobą. Mecz u siebie z Granada w najbliższy weekend nie powinien być zbyt trudny, ale po nim następuje podróż do Manchesteru City, wycieczka do Sewilli i mecz z Malagą.

3. Sanchez Flores żyje, aby walczyć następnego dnia

W połowie przerwy w niedzielnym lunchu Espanyola w Eibar, przyszłość Quique Sanchez Flores była poważnie wątpliwa. Kataloński zespół wszedł w weekend z zaledwie siedmioma punktami z ośmiu meczów i był zdecydowanie za blisko strefy spadkowej dla fanów, a na pewno dla nowego chińskiego właściciela Chena Yanshenga. Trailing Ezar 3-0 na riverze z pewnością nie pomógł, ale pełen wigoru powrót drugiej połowy wykupił byłego Atletico Madryt i Watford Coach więcej czasu. Następna jest dla nich wycieczka do prawdziwych zmagających się z Realem Betis, co może mieć kluczowe znaczenie.